Taneční odpoledne a filmový večer s přespáním v klubovně

28. - 29. 1. 2012

Jelikož Pionýři nejsou žádný ořezávátka, nerozhodila je sportovní aktivita na horolezecké stěně, a na zbytek dne si vymysleli taneční odpoledne. Plesová sezóna je v plném proudu, některé z nás čekají Maturtní plesy, a tak je třeba trénovat společenský tanec.

Desítka tanečnic a tanečníků se okolo 17. hodiny se pustilo na lítý boj s rytmy vycházejícimi z reproduktorů. Pionýrská klubovna se proměnila v taneční parket, ze standardních tanců se tancovaly: BLUES, WALTZ, POLKA a jen okrajově VALČÍK nebo FOXTROR. Z latinsko-amerických tanců to byl velmi oblíbený JIVE a také CHACHA. Vyzkoušeli jsme si jeden country tanec a nezapoměli si zařádit i na moderní rytmy.

Znalosti v oboru tanců byly rozdílné, od úplných začátečníků až po ostřílené „dancery“, přesto chci všechny moc pochválit za úžasný přístup, veselou mysl a obrovskou snahu se něco nového naučit. Bylo pro mne obrovskou radostí pozorovat, váš zápal, a také vaše pokroky.

Dále byl na programu filmový večer, který byl jen třešničkou na dortu celé akce a zaslouženým odpočinkem po dlouhém a náročném dni.