Hon za pokladem barona Bělovouse

2.12. - 4. 12.2011

aneb komponovaný víkend na klubovně, jak tuto akci nazval hlavní vedoucí Ďoura. Jedná se totiž o čtyři různé aktivity, které jsme právě během víkendu stráveného v klubovně stačili zvládnout. Celou akci měla na starosti naše vedoucí Jája, která s tímto nápadem přišla a pod zkušeným dohledem starších vedoucích i sama z větší části zrealizovala.

V pátek odpoledne se děti vydaly po stopách starého piráta, který jim zanechal mapu k pokladu. Cestou se musely vyhnout nástrahám a nebezpečím ve formě splnění úkolů. Na konci cesty na ně čekal baron Bělovous, který jim dal poslední úkol… najít truhlu s pokladem. Málokdo ale počítal s tím, že na ni bude starý pirát sedět. Jak se říká – pod lampou je největší tma. Poklad byl však nalezen a po přesunu zpět do klubovny spravedlivě rozdělen. Tam jsme si také zahráli pár her, než se připravila večeře a po večeři mohla přijít na řadu další část programu – filmový večer. Po dlouhém vybírání, který film by byl ten nejvhodnější, padla volba na český muzikál V peřině.

Druhý den ráno, dokud bylo hezké počasí, se vyrazilo na hřiště, kde se děcka vyřádili a po návratu se začal připravovat oběd. Když skončil polední klid, začala třetí fáze programu – pečení cukroví na vánoční besídku. Děcka si sama připravila těsta dle receptu na linecké cukroví a vanilkové rohlíčky. Místy sice byla zapotřebí zkušená ruka vedoucího, ale konečný výsledek neměl chybu (pár nechtěně připálených kousků se nepočítá ;-) ). No a co by to bylo za víkend bez diskotéky. Ne, ne… počkat… přichází Mikuláš, čertík a anděl. Za to, jak byly děti o víkendu hodné, jim donesl nějaké ty dobroty. Samozřejmě, že to nebylo zadarmo, musely si je vysloužit za písničku či básničku.

Celý víkend se vydařil dle plánu. Možná dopadl i o něco lépe než jsme se domnívali. Děcka vypadala spokojeně a dle reakcí si dovolím říci, že byla nadšená. Doufám, že takto budou probíhat i další akce, které jsou na programu. Díky Jájo, za nápad, snahu a ochotu přinášet radost druhým. Díky patří také ostatním vedoucím, kteří se podíleli na chodu akce, a vedení školy/ paní Mgr. Lászlóové za zapůjčení školní kuchyňky. Přímka