Společná schůzka oddílů

14. 9.2011

Třetí pionýrská schůzka byla poslední společná schůzka obou oddílů. Od příštího týdne budou schůzky rozděleny na středeční od 16:00 do 18:00 pro děti od 7 do 15 let a čtvrteční od 15:30 do 17:00 pro děti od 4 do 7 let.

Schůzka začala soutěží namotávání bombónů na niti jazykem. Někteří byli rychlejší a někteří pomalejší, ale na všechny na závěr čekala sladká odměna. Dále jsme si děti zahrály hru „Ostrov“, kde děti stály na rozložených novinách, které představovaly ostrov, jež byly postupně ubýrány, jak byl symbolický ostrov postupně zaplavován.

Po těchto úvodních hrách jsme se přesunuli ven na sluníčko. Zahráli jsme si hry „Programování robotů“ a „Vězení“, které měly za úkol děti naučit orientaci ve tmě, empatii, sociální cítění nebo nalezení účinné strategie. Také si zaběhaly a učily se spolupráci při hrách „Netradiční vybika“, „Siamská dvojčata“ a „Přetahávaná“.

Na závěr schůzky se děti dozvěděly o připravené sobotní výpravě „Habartovské touky“ a odnesly si zvadlo na tuto akci a registrační list na nový rok. Oba dokumenty, jak zvadlo, tak registrační list jsou ke stažení na těchto internetových stránkách.