Výlet do ZOO v Plzni

23.5.2009

V sobotu 23.5. brzy ráno, v sedm hodin, jsme vyrazili vlakem směr Plzeň. Jeli jsme na návštěvu do zoo a dinoparku. V rámci výletu měly děti názornou ukázku jak zvládnout výluky Českých drah a neztratit se v dopravě při přestupování. Na trati Mariánské Lázně – Stříbro se totiž staví koridor.

V Plzni na nás čekal Waltřík a Přímka. Společně jsme se částečně tramvají a částečně po svých dopravili do zoo. Podívali jsme se na všemožná zvířátka i zvířata. Ve velkém vedru jsme se vyplazili kolem Sibiřského srubu k Českému statku. Lákala nás expozice Česká řeka. Měli tu obrovské kapry, albína sumce – byl umísťován za asistence televize, viděli jsme i štiky a plotice. Jen je škoda, že část expozice byla mimo provoz. Horko nedělalo problémy jen nám. I zvířata vyhledávala stín. Medvědi leželi schováni pod lávkou, tygr ležel v křoví a lev se ani nepohnul. Nejrychleji se pohybovali snad jen tučňáci.

Po zoo jsme se vyšplhali do horní části zahrady do dinoparku. Děti dostaly volno, aby si mohly prohlédnout vše podle svého. Navštívili i 3D kino. Horní branou jsme se doslali ven a vydali se na MHD. Ze Sadu pětatřicátníků jsme šli pěšky na vlakové nádraží. Všechny nás potěšila akce firmy DELI, kdy jsme každý dostal od propagátorů jednu tyčinku.

Domů nás čekala stejně spletitá cesta jako dopoledne. Snad jsme ukázali dětem, jak cestovat a orientovat se v naší české komplikované dopravě. Celý ukodrcaní jsme dorazili před devátou hodinou večerní do Sokolova. Odtud rovnou auty domů. Už žádný přestup a až před dům!