První schůzka

5. 9. 2012

Začal nový školní rok a sním i pravidelná oddílová činnost. První schůzka našich oddílů byla společná a ve znamení her.

Před klubovnou jsme natáhli slacklajnu, abychom potrénovali trochu rovnováhy a koordinace.

Dále jsme vytvořili bludiště z provázku pro hru Ariadnina niť. Ariadna byla dcera řeckého krále Mínoa, jehož nevlastní syn byl Mínotaurus, napůl člověk a napůl býk. Mezi těmi, kteří měli být Mínotaurovi obětováni tyl i hrdina Théseus. Théseus si dal za úkol, že porazí Mínotaura, aby už nikdy nebylo třeba dalších obětí. Ariadna, které se hrdina zalíbil, mu pomohla tím, že mu dala klubko nití, aby se v rozlehlém labyrintu, kde drželi Mínotaura, neztratil. Úkolem naší hry bylo projít bludiště z provázků se zavázavýma očima v co nejkratším čase.

Dále jsme hráli hry: Pneumatiky, Opilecké kolečko, Lavinová honěná, Bláznivá vybika, Na smraďocha, Na ocasaté … a spoustu dalších.

Příští týden už budou schůzky rozdělené, Mléčná dráha má schůzky vždy ve středu a Broučci v pátek. Podobně jako loni. Těšíme se další pionýrský rok plný zábavy, her a dobrodružství.