Habartovské toulky + filmový večer v klubovně

16. - 17.9.2011

Je pátek 17:00 a v klubovně se začínají scházet první nedočkavci. Nikomu se moc nechtělo sedět v klubovně, když venku svítí slunce a je nádherně. Vyrážíme před klubovnu, kde natahujeme slacklajnu a trénujeme provazochodectví. Postupně přicházejí další a další kamarádi, a když je nás dost, přesouváme se na hřiště, abychom si zahráli ještě ringo. Hráli jsme až do úplné tmy, kdy létající kroužky už nebylo vůbec vidět. Pak teprve začal ten pravý filmový večer.

Ráno nám začalo trochu hekticky ... budík, na který jsme spoléhali se na nás sprostě vybodl. Nicméně o to dobrodružnější bylo ranní vstávání a příprava na výpravu do Habartova. Všichni dokázali, že jsou schopni zachovat chladnou hlavu a poprat se i s nedostatkem času.

Cesta do Habartova proběhla bez dalších komplikací. Výběr trasy padl na 14 km úsek s maximem toho, co je po cestě možné vidět. Postupně ukrajujeme kilometry, navštěvujeme muzeum v Habartově, hrad Hartenberg v Hřebenech, kde opékáme buřty a shlédneme ukázku „Boje o radnici“ z roku 1938, kdy se v Krajkové střetli sudetoněmečtí povstalci s ozbrojenými složkami Čs. Branné moci, přesněji, alespoň její část. Poslední kilometry do Habartova utekly velmi rychle.

Je zajímavé, že 14 km trasa se nám trochu protáhla, přesněji na 21 km (dle GPS). Asi za to může nová trasa, kterou jsme absolvovali ve dvou zkratkách. Zkratka je cesta sice obtížnější, ale za to delší. Děkuji všem „statečným“ účastníkům první letošní výpravy.